رای دادن به این مورد
(1 رای)

آب و هوای کشور مالزی

توضیحات

آب و هوای کشور مالزی
تمامی کسانی که قصد خرید تور مالزی را دارند، پیش از سفر به این کشور زیبا سعی میکنند اطلاعاتی در مورد آب و هوای مالزی بدست آوردند. در این بخش از توضیحات خود راجع به تور مالزی، لازم دیدیم اطلاعاتی کلی در مورد آب و هوای مالزی را در اختیار شما قرار دهیم.
کشور مالزی، در جنوب شرقی قاره ی آسیا و در بالای خط استوای زمین قرار گرفته و از این رو دارای آب و هوایی گرمسیری، یعنی آب و هوایی گرم و مرطوب است. دمای هوا در مالزی در طول سال تقریباً ثابت بوده و بین 21 تا 32 درجه ی سلسیوس متغیر است. اما در جزیره هایی که در اطراف مالزی قرار دارند، دمای هوا بواسطه ی نسیم هایی که از سمت دریا میوزند، کمتر است. پس علاوه بر تور کوالالامپور، انتخاب شما میتواند تور ترکیبی مالزی باشد. تورهای ترکیبی مالزی، شامل تور ترکیبی کوالالامپور لنگکاوی و تور ترکیبی کوالالامپور پینانگ است. این دو جزیره در شمال غربی کشور مالزی واقع شده اند.
دمای هوا در ارتفاعات کشور مالزی نیز کمتر است. در ارتفاعات مالزی دمایی را تجربه خواهید کرد که هیچگاه از 25 درجه بیشتر نمیشود. از آنجایی که این نواحی در ارتفاع بالاتری نسبت به دیگر قسمت های کشور واقع شده اند، طبعاً دمای هوا (در برخی نواحی به مراتب) پایین تر است. از جمله ی این مناطق میتوان به بلندی های کامرون، بلندی های فریزر، بلندی های گنتینگ و و نواحی نزدیک به گونگونگ لِدانگ اشاره کرد. اگر تور کوالالامپور را میخرید میتوانید مانند اهالی این شهر به ارتفاعات گنتینگ و فریزر بروید تا از هوای خنک در این نواحی لذت ببرید. درصورتیکه انتخاب شما تور ترکیبی کوالالامپور پینانگ باشد، از ارتفاعات کامرون دیدن کنید.
هرچه ارتفاعات بلندتر باشد، هوا خنک تر خواهد بود. برای مثال ساعت 8 صبح در قله ی کوه کینابالو در ایالت سباح، دمای هوا به 4 درجه سلسیوس نیز میرسد!


از اواسط ماه اکتبر تا ماه مارس، آب و هوای قسمت های شرقی مالزی پنینسولا تحت تاثیر باران های موسمی قرار میگیرد. حتی برخی از جزایر مالزی (مانند پرهنتیان، ردانگ و تیومان) در طول فصل باران های موسمی بسته هستند بدین معنا که نمیتوان از طریق دریایی و با قایق به این جزایر سفر کرد. بعضی اوقات، بارش ها تا چند روز ادامه می یابد. اما این بدان معنا نیست که از سفر به مالزی در  این زمان خودداری کنید. چرا که دیگر قسمت های کشور، مثلاً جزایر لنگکاوی و پینانگ و بخش های غربی مالزی پنینسولا تحت تاثیر باران های موسمی قرار نمیگیرند.   
باران های موسمی در جنوب غربی نیز رخ میدهند. بین ماه های می تا اکتبر، فصل باران های موسمی در قسمت جنوب غربی مالزی پنینسولا است. علاوه بر اینها، بارندگی در هر زمانی در مالزی میتواند رخ دهد، بهرحال مالزی یک کشور استوایی است!
برخلاف بارندگی های آمریکا یا اروپا که در بعضی موارد تا چند روز طول میکشند، بارندگی ها در نواحی استوایی مانند کشور مالزی پرشدت و زودگذر اند. یعنی تقریباً هر روز بارندگی شدید وجود دارد که معمولاً تا ساعت 4 یا نهایتاً 6 بعدازظهر طول میکشد. شب ها نیز بارندگی اتفاق میافتد، برخی مواقع صدای رعد و برق در شب به گوش میرسد.
بنابراین کسانی که قصد خرید تور مالزی را دارند، میتوانند بینشی کلی در مورد آب و هوای مالزی داشته باشند. بارندگی ها، روزانه در کشور مالزی رخ میدهند که همین امر این کشور را زیبا و سرسبز نگاه داشته است. بدون این بارندگی ها مالزی به بیابانی عظیم بدل میگردد.
همکاران ما در آژانس گردشگری سفری دیگر آماده ی ارائه ی هرگونه اطلاعات راجع به تور مالزی، تور ترکیبی مالزی، هتل های معروف مالزی و دیگر اطلاعات مد نظر شما هستند. با ما با شماره تماس 88851080 در تماس باشید.


نقشه هتل

آب و هوای کشور مالزی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید