رای دادن به این مورد
(1 رای)

با کشور مالزی بیشتر آشنا شوید

توضیحات

مالزی
مالزی، کشوری فدرال واقع در جنوب شرقی قاره ی آسیا است. این کشور تشکیل شده از 13 ایالت، بهمراه 3 منطقه ی فدرال میباشد که در مجموع مساحتی برابر با 328,550 کیلومتر مربع را شامل میشود.
کشور مالزی توسط دریای چین جنوب به دو قسمت تقریباً هم اندازه به نام های مالزی پنینسولار (Peninsular Malaysia) و مالزی شرقی یا مالزی بورنئو (Malaysian Borneo) تقسیم شده است. مالزی پنینسولار دارای مرز مشترک زمینی و دریایی با کشور تایلند و همچنین مرز مشترک دریایی با کشورهای ویتنام، سنگاپور و اندونزی است.
این قسمت از کشور مالزی، به سه بخش عمده ی ساحل غربی، ساحل شرقی و جنوب تقسیم بندی شده است.


منظور از ساحل غربی آن دسته از ایالت هایی در مالزی پنینسولار است که خط ساحلی آنها در امتداد تنگه ی مالاکا قرار دارد. این قسمت از مالزی پنینسولار نسبت به ساحل شرقی پیشرفته تر بوده و مدنیّت بیشتری دارد. از این رو، واژگان ساحل غربی و ساحل شرقی به مفهومی بیش از تقسیم بندی جغرافیایی اشاره دارند. پایتخت کشور مالزی، شهر کوالالامپور و همچنین مرکز اجرایی/اداری این کشور، شهر پوتراجایا نیز در این ناحیه واقع شده اند. در صورتی که تمایل به سفر به سواحل مالزی یا تصمیم به خرید تور مالزی را دارید، همکاران ما صمیمانه پاسخگوی تماس شما هستند.جالب است بدانید عمتا سفر به کشور مالزی شامل تور کوالالامپور میباشد.
اما ساحل شرقی، بخش دیگری از مالزی پنینسولار است که عمدتاً بخشی روستایی و نسبتاً ضعیف تر از ساحل غربی است. جاذبه های اصلی این بخش از کشور مالزی جزایر بکر و دست نخورده ی مالزی با سواحل چشم گیر و غواصی اسکوبا است.
بخش جنوبی مالزی پنینسولار نیز متشکل از ایالت جوهور، دو خط ساحلی و درختان نخل بیشمار است. مرکز ایالت جوهور شهر جوهور باهرو میباشد که محبوبترین مسیر برای رفتن به کشور سنگاپور است.


مالزی شرقی نیز دارای مرز مشترک زمینی و دریایی با کشورهای برونئی و اندونزی و همچنین مرز دریایی با کشورهای فیلیپین و ویتنام است. این بخش از مالزی در جزیره ی بورنئو قرار گرفته و متشکل از ایالت های مالزیایی سباح و ساراواک و همچنین بخش فدرال لابوآن است. با اینکه مالزی شرقی نسبت به بخش غربی آن کم جمعیت تر بوده و کمتر پیشرفته است، اما مساحت بیشتری را در بر میگیرد و سرشار از منابع طبیعی است. این منابع طبیعی عمدتاً ذخایر نفتی و گازی هستند.
با جمعیتی برابر با 31,732,847 نفر (مطابق با آخرین آمار)، از نظر جمعیت این کشور در رتبه ی چهل و پنجم قرار گرفته و 0.42% از جمعیت کل زمین را در خود جای داده است. تراکم جمعیت در هر کیلومتر مربع کشور مالزی برابر با 96 نفر است. 75.8% از جمعیت کل کشور مالزی، جزو جمعیت شهری محسوب شده و میانگین سن در کشور مالزی برابر با 28.1 سال تخمین زده شده است.


در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دریافت جزئیات کاملتر در خصوص تور مالزی با ما در تماس باشید.
سفری دیگر 88851080.

نقشه هتل

رسانه

با کشور مالزی بیشتر آشنا شوید - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید